Your compare list is empty!
Awei L10 2 in 1 USB Light LED Bluetooth Speaker
- Description
- Questions (0)
- Reviews (0)
Description
Specifications
| GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Awei |
| Model | L10 |
| Color | White |
| Input type | USB |
| In Sales Package | Speaker, User Manual |
| TECHNICAL DETAILS | |
| Connectivity | Wireless |
| Loudspeaker | 27MM, 4Ω, 2W |
| LED Lights: | 10PCS, total 1W |
| LED Brightness: | 140LM±10 |
| USB Power: | 5V/500mAh |
| Material | ABS+PC |
| BLUETOOTH | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | V4.2 |
| Bluetooth Protocol | A2DP/AVRCP |
- Bluetooth play music, compatible with IOS and Android system
- USB power Bluetooth speaker and activate automatically, Touch switch and flexible tube
- Awei Y100 Bluetooth Speaker USB power LED light, using for book reading, mood lighting, camping and etc.
- Awei Y100 Bluetooth Speaker USB powered by PC, notebook, USB charger, power bank and etc.
- No battery needed and innovative design, easy carry, Adjustable Light Color and Steeples Dimmable Control
What is the price of Awei L10 2 in 1 USB Light LED Bluetooth Speaker?
The latest price of Awei L10 2 in 1 USB Light LED Bluetooth Speaker in Bangladesh is 900৳ You can buy the Awei L10 2 in 1 USB Light LED Bluetooth Speaker at best price from our Website or visit any of our showrooms.
Questions (0)
Have question about this product? Get specific details about this product from expert.
Reviews (0)
Get specific details about this product from customers who own it.

Save
Add to Compare